سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بسمه تعالی دکتر وحید یامین پور ظریف و خسارت بزرگ آیا آنچنان که ح
دکتر وحید یامین پور

ظریف و خسارت بزرگ

آیا آنچنان که حامیان دولت می گویند، ظریف همان مصدق است؟! رسانه های دولتی ماه هاست که با انتشار تصاویر ظریف و مصدق درکنار یکدیگر، ظریف را مصدق ایران امروز می دانند و در این اسطوره سازی هیجانی، چشم بر واقعیت های تاریخ می بندند.
 
واقعیت این است که ظریف با مصدق شباهت های فراوانی دارد و این شباهت ها بیش از آنکه در رابطه با خدمات مصدق باشد در روحیات غربگرایانه و امریکازدگی، خوشبینی و ساده اندیشی است. رهبر معظم انقلاب در 12 ابان 94 با تحلیل روانشناختی مصدق، برخی مسوولین سیاست خارجی را مخاطب هشدارهایی جدی قرار دادند: «اشتباه مصدق پس از ملی‌شدن صنعت نفت، تکیه و اعتماد و امید به آمریکا بود... همین خوش‌بینی و ساده‌اندیشی و غفلت، زمینه‌ساز موفقیت کودتایی آمریکایی شد؛ کودتایی که همه‌ی زحمات ملت را در ملی کردن نفت به هدر داد، رژیم مستبد و وابسته‌ی پهلوی را احیا کرد و ایران عزیز را 25 سال در معرض شدیدترین صدمات ملی و ضربات سیاسی – اقتصادی و فرهنگی قرار داد.»
 
 
معظم له همچنین در نامه به رئیس‌جمهور درباره الزامات اجرای برجام آورده اند: «محصول مذاکرات که در قالب برجام شکل گرفته است، دچار نقاط ابهام و ضعفهای ساختاری و موارد متعدّدی است که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه‌به‌لحظه،‌ میتواند به خسارتهای بزرگی برای حال و آینده‌ی کشور منتهی شود.»
 
آنچنان که روشن است تعبیر «خسارت بزرگ» را باید با بیانات امروز رهبر انقلاب تفسیر کرد؛ خسارت بزرگ همان داستان مصدق و اعتماد مسوولان شبه مصدق به امریکا و قراردادن ایران در معرض سالها صدمات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است؛  رهبر انقلاب چندی پیش نیز وجود آدم های «بی خیال» و «سهل اندیش» ی را که «واقعیات را نمی فهمند» مشکل کنونی کشور دانستند.(94/7/15)
 
ممکن است برخی بگویند مصدق انسان «متدین» ی بوده و علت اعتماد آیت الله کاشانی به او نیز همین خصلت بوده است لیکن امریکازدگی و ساده لوحی ضرورتا نافی تدین نیست او تمام انرژی انباشته ی ملت را هدر داد و به کودتای امریکا انجامید و همین باعث شد که امام(ره) بگوید مصدق مسلم نیست و او به صورت اسلام سیلی زد. جناب ظریف انسان "متدین" ی است و ان شاء الله راه مصدق را نخواهد رفت و نگرانی های رهبری هم مرتفع خواهد شد. ان شاء الله

+ نوشته شـــده در پنج شنبه 94/8/14ساعــت 9:25 صبح تــوسط عباس | نظر