سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
::کمیته 7 نفره اختلاف سلیقه گروههای اصولگرا را حل کند

مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در خصوص نوع وحدت اصولگرایان تحت لوای کمیته 8+7 گفت: مجموعه اصولگرایان بنا دارند یک مدل وحدت را شکل دهند و فهرستی واحد را در انتخابات مجلس نهم پیش‌روی مردم قرار دهند تا امکان حضور حداکثری مردم فراهم شود.

وی افزود: برای اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم ‌و وحدت اصولگرایان محقق شود، باید همه جریان‌های اصولگرا از خود این آمادگی را نشان دهند که مسائل را با گفت‌وگو‌ حل کنند و نمی‌شود با اعلام موضع انتظار داشت که بقیه آن را بپذیرند.

شاکری خاطرنشان کرد: ساختاری که برای وحدت اصولگرایان طراحی شده، کمیته 8+7 است که 7 شخصیت حقیقی و 8 شخصیت حقوقی این کمیته را تشکیل می‌دهند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در ادامه تصریح کرد: بنا بر این است که هر نوع نظر و سلیقه که منجر به اختلاف شود، با داوری 7 نفر حل شود، لذا هر گفت‌وگویی که از سوی جبهه پایداری یا دوستان دیگر مطرح شود، باید در سازوکاری که پیش‌بینی شده و در داخل مدل وحدت اصولگرایان حل شود.

وی در ادامه گفت: یکی از بحث‌ها این است که برخی از شخصیت‌ها عقبه حزبی ندارند اما عضو حقوقی کمیته 8+7 هستند که این امر توجیه ندارد و اگر شخصیت حقیقی هستند، باید در میان اعضای حقیقی کمیته 8+7 حضور پیدا کنند و یا اگر شخصیت حقوقی هستند، باید نشان دهند که عقبه حزبی آنها کجاست و نمی‌شود یک شبه عقبه حزبی پیدا کنند.

شاکری در پاسخ به این سؤال که نظر شما در خصوص برخی افراد که در فتنه 88 موضع شفاف نداشتند و یا سکوت اختیار کردند و اکنون در کمیته 8+7 حضور دارند، چیست؟ اظهار داشت: کسانی که در فتنه سال 88 سکوت، تردید و یا در اعلام نظر شفاف، معطل کردند، قطعاً مردم نسبت به آنان دید منفی دارند و این‌گونه افراد در شناسنامه خود این حرکت منفی را ثبت شده دارند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر سازوکار 8+7 این است که داوری را به عده‌ای واگذار کرده، نباید این داوری را نقض کنند، یعنی باید اجازه دهیم این داوری در جای خود صورت بگیرد تا به دلیل برخی از مسائل، اصل وحدت به هم نخورد و به نوع داوری که این گروه انجام می‌دهند، باید اعتماد داشته باشیم تا به منافع لازم اصولگرایان دست پیدا کنیم.
انتهای پیام/م


+ نوشته شـــده در سه شنبه 90/5/25ساعــت 5:22 عصر تــوسط عباس | نظر