سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
تحلیل حجت الاسلام مصلحی از پشت پرده فتنه 88 و ماهیت قیام 9 دی/ ب
بسمه تعالی
تحلیل حجت الاسلام مصلحی از پشت پرده فتنه 88 و ماهیت قیام 9 دی/
با سند می گویم؛ در فتنه 88 عده ای از داخل به استکبار می گفتند تحریم ها را سنگین کنید/ در جلساتشان گفته‎اند این بار نباید مستقیم با ولایت فقیه درگیر شویم باید پر و بالش را بزنیم

به گزارش رجانیوز، مصلحی هفته گذشته با حضور در شهر اهواز به تحلیل این فتنه از منظر خود پرداخت که آنچه در ادامه می‎خوانید مشروح این سخنرانی است:

بسم‎الله الرحمن الرحیم

 

اولین بحث قرآنی من دارم که ببینید حرکت انسان در مسیر حق و یک نگاهی که ما به دین و آیات داشته باشیم در طول تاریخ در مقابل حرکت های انقلابی و حرکتهای الهی برخورد انسانها در این چهار گروه و چهار دسته است.

1-      دسته اول گروهی هستند که علیرغم شناخت حق در مقابل حق می ایستند. جالب است که امام عسگری علیه السلام در این باب روایاتی دارند که "ما ترک الحق العزیز إلا الذل" هیچ آدمی که در عزت است و عزیز است حق را ترک نمیکند مگر این که ذلیل شود. 

2-      گروه دوم حق را می شناسند اما نه تنها به آن عمل نمیکنند بلکه در مقابل حق می ایستند و با حق مقابله میکنند. شما امروز حرکت هایی که در دنیا در مقابل انقلاب اسلامی دارد صورت میگیرد استکبار حرکت هایی که دراد انجام میدهد دقیقاً در این راستا است. در طول تاریخ هم این گونه بوده است. 

3-      گروه سوم حق را می شناسند در مسیرش هم حرکت میکنند اما تا پایان راه نمی توانند ادامه دهند. سستی می کنند، بعضی جاها دچار مشکل می شوند، ریزش دارند. این در طول تاریخ نکته های خیلی ظریف و دقیقی دارد. عزیزان در این بخش اجازه بدید من به یکی دو نکته اشاره کنم و رد بشوم. 

دسته سوم که وسط راه حق منحرف می شوند به بشریت لطمه های بزرگی زدند / آقا اخیرا از تعبیر صهیونیسم سرمایه داری استفاده کردند که هم مسیحی دارد هم یهودی هم اهل سنت و هم شیعه

 

 

شیعه لندن نشین همان امتداد صهیونسم سرمایه داری است

مقام معظم رهبری وقتی بحث شیعه لندن نشین و آنهایی که در آن مسیر حرکت می کنند را بیان میکند در همین راستا است. قابل توجه است عزیزان نکته مهمش این است مسیر انقلاب مسیری را در دنیا باز کرده که اذهان بشریت را بسمت خودش کشانده خصوصا اندیشمندان دنیای بشری.

استکبار دقیقا تمام وحشتش از همین مقوله است. به این خاطر که می بیند اندیشمندانش روی به دین آورده اند. چرا؟ چون آنهایی که در دنیای استکبار و مسائل سیاسی در مسائل اضطراری در مسائل انسانی، فرهنگی، بن بست هایی که ایجاد شده، اسلام برای همه اش راه نجات دارد. استکبار می بیند همه هستی اش در معرض خطر قرار گرفته بدون تعارف.

اجازه بدید به نکته ای اشاره کنم چون در واقع دوران شروع امامت امام زمان هم هست. این بحث بد نیست اشاره ای بشود دینی ادا کنیم.

 

گروه چهارم حق را می شناسند و در راه آن پایداری می کنند

4- اما گروه چهارم حق را می شناسند، پایش می ایستند، استقامت هم میکنند، إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ . در انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس، در فتنه 88، در 9دی، ملت با بصیرت به میدان آمد به آنهایی که بناید بهشان پشت کند پشت کرد. آنهای که جلسات3،4،5 نفری میگذاشتند و تصمیم می گرفتند برای سرنگونی رهبری و نظام چه اقداماتی انجام دهند.

 در طول تاریخ ایجاد شبهه راهبرد اول و ایجاد بدعت راهبرد دوم برای انحراف انقلاب و اسلام

نکته بعدی، در طول تاریخ راهبرد دشمنان اسلام یک القاء شبهه برای فراهم کردن زمینه برای فتنه است. بعد که فتنه شکل می گیرد زمینه فراهم می شود برای راهبرد دوم. زمینه فراهم می شود برای بدعت. بدعت که بوجود آمد بوسیله آن طراحی، ایجاد انحراف در مسیر نظام و انقلاب می گردد. در تاریخ آیا چیزی غیر از این اتفاق افتاده؟ دشمنان اسلام همیشه اینگونه عمل کردند. اول القاء شبهه کردند حتی در مورد نقش ولایت.

 

شخصیتی مثل هاشمی که خود مکانیزم انتخابات و عدم امکان تقلب را می داند از یک سال قبل انتخابات بحث صیانت از آرا را مطرح می کند

در قضیه انتخابات همین اتفاق افتاد. اول القاء شبهه بود. شخصیتی مثل هاشمی که در دوره های مختلف ریاست جمهوری رئییس مجلس و اداره کشور را داشته، می داند اصلا انتخابات در این مملکت یعنی چی! می داند انتخابات در این مملکت قابل تقلب به این صورتی که انتخابات را دگرگون بکند اصلا هست یا نیست. لذا شما ببینید یک سال قبل از انتخابات میآید در بحث ها، خطبه ها در هر مسئله ای بحث صیانت از آراء را مطرح می کند. صیانت از انتخابات را مطرح می کند. بعد افراد معلوم الحالی که باز در فتنه خودشان را نشان دادند اصلاح طلب آمریکایی بودند. هرجا هر اقدامی میکنند یکی از اقداماتشان بپردازند به این که القاءشبهه کنند در سطح جامعه که انتخابات شبهه دارد. با این القاء شبهه شما ببینید شب انتخابات هنوز ساعت انتخابات تمام نشده هنوز ساعت رأی گیری تمام نشده آن آقا دقیقاً بر اساس طراحی و برنامه ریزی که صورت گرفته و طراحی قبلی که جزو برنامه هایشان بوده در مصاحبه می گوید من بر اساس گزارشات برنده انتخاباتم. این بدعت گذاشتن در مسیر انقلاب نیست؟

 

17 محور اصلاحات آمریکایی

در دوره ای که عده ای به دنبال اصلاحات امریکایی بودند شما یک رصد بکنید در حرکت هایشان حدود 17 موضوع محور حرکت هاشان علیه ارزش های انقلاب و نظام بوده:

1-         تقویم رسمی علیه نظام  2- توهین به امام راحل  3- توهین به مواضع  4- تشکیک در مشروعیت اصل ولایت فقیه  5- القاء وجود استبداد  6- زیر سوال بردن مشروعیت حکومت دینی  7- تهدید نظام به اقدام و رفتن به سمت محاربه با نظام و براندازی آن  8- القاء نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی 9- سیاه نمایی نسبت به حکومت اسلامی  10- ترویج نظری جدایی دین از سیاست  11- مسخره کردن معنویت و دین مردم  

نشریه وابسته به یکی از ورزا دولت امروز راهپیمایی میلیونی اربعین را مسخره کرده بود

اینهایی که الان می گویم امروز هم دارد اتفاق می افتد. دیشب نشریه ای را آوردن پیش من که با کمال تأسف حرکت بیست میلیونی اربعین حسینی مورد تمسخرو استهزاء قرار گرفته بود، نشریه ای که با کمال تأسف وابسته به یکی از وزرا است. 

12- تبلیغ علیه مبانی دین اسلام و تشیع علوی. 13- تشویق مردم به ارتداد. 14- مسخره کردن مراسم عزاداری امام حسین (ع). 15- توهین به ائمه معصومین. 16- زیر سوال بردن عملکرد امام خمینی و مقام معظم رهبری. 17- تبلیغ اپوزوسیون ضد نظام و تشویق مسوولیننظام به خروج از حکومت.

تحصن مجلس آیا در همین رابطه بود یا نه؟ وبا کمال تأسف بخشی از آن دارد اتفاق می افتد.

5 محور راهبرد عملیاتی فتنه

اما 5 محور راهبردی عملیاتی که فتنه دقیقا دنبال می کرد و امروز هم دقیقا مجموعه ای که در آن دوره فتنه را دنبال می کرده امروز هم دقیقاً همین خط مشی را دارد دنبال می کند.

1-بر هم زدن وحدت و همگرایی ملت؛ به دنبال این هستند که کشور را دو قطبی نشان دهند و بگویند وحدتی در مجموعه نظام وجود ندارد.  اما شما مدیریت مقام معظم رهبری را ببینید در مسائل مختلف کشور چقدر زیبا و دقیق هم بیرون و هم داخل را دارند مدیریت می کنند. خیلی حکیمانه، خیلی دقیق. ما باید سجده شکر و نماز شکر در اوقات مختلف بخاطر این عنایت و لطف بزرگ الهی که در حق ما و نظام شده بجا بیاوریم. جایگاهی که چنین شخصی در آن قرار گرفته شکرگزاری کنیم که چقدر حکیمانه و دقیق هم مدیریت داخل هم خارج. کار سختی است.

 

 

با سند می گوییم در فتنه 88 عده ای از داخل به استکبار می گفتند تحریم ها را سنگین کنید

در فتنه 88 دقیقا پیغامی که از طرف فتنه گرها( آدمهایش مشخص اند) سند داریم نه این که فکر کنید تجزیه و تحلیل است. پیغامی که برای استکبار می دادند این بود که اگر می خواهید این حرکت به نتیجه برسد و این نظام کارش تمام شود تحریم ها را سنگین کنید. پیغام دادند. خبرش در روزنامه هاست، دقیقا اولین قطعنامه سازمان ملل در رابطه با بحث تحریم ها چه تاریخی بسته شد؟ دقیقا بعد از فتنه است. چرا؟ برای اینکه اینها پیغام دادند و دشمن هم نگاه کرد دید جمهوری اسلامی این است؟! آدمهایی که گمان می کرد مقابلش قرار دارند الان در برابر انقلاب ایستاده اند. می توانند از این فرصت استفاده کنند و آمدند به میدان.

 

در سفرم به دانشگاه الازهر مصر گفتند شما یک مقوله ای دارید به نام ولایت فقیه، این جریانی که در کشور شما بوجود آمد که ماها هر شب تب و لرز داشتیم که فردا ایران چه خواهد شد، اما ولایت فقیه شما آنچنان مدیریت کرد و زیبا شما را از این بحران بیرون آورد ما این را نداریم

سفری به مصر داشتم و ملاقاتی با رئیس دانشگاه الازهر مصر. بحث 2-3ساعته سر اینکه در مسأله بیداری اسلامی این کشور پشتوانه ندارد. چرا شما عقب هستید ؟ چرا شما این مشکلات را دارید؟جر و بحث سنگینی که کردیم آخرین حرفی که به من زد این بود، البته از روی دوستی: شما یک مقوله ای دارید به نام ولایت فقیه، این جریانی که در کشور شما بوجود آمد که ماها هر شب تب و لرز داشتیم که فردا ایران چه خواهد شد، بخاطر علاقه ای که به ایران داشتیم که چقدر سنگین علیه شما دارند حرکت میکنند هرشب با ترس به خواب می رفتیم که چه می شود فردای ایران؟! اما ولایت فقیه شما آنچنان مدیریت کرد و زیبا شما را از این بحران بیرون آورد ما این را نداریم. لذا دشمن و استکبار این را فهمیده همه هم و غم اش را گذاشته اند که این را بزنند. فتنه هم دقیقا همین حرکت را داشت منتهی امروز فنه به شکل دیگری دارد وارد می شود دقیقاً تمام اشکالات، ضعف ها، نواقص، خراب کاری های گذشته شان را دقیقاً آنالیز کرده اند تا دیگر آن اشتباهات را تکرار نکنند. مخصوصا درباره مقوله ولایت فقیه.

در جلساتشان گفته اند این بار نباید مستقیم با ولایت فقیه درگیر شویم باید پر و بالش را بزنیم / دردآور است که امروز از تریبون رسمی جایگاه موشکی مان را زیر سئوال می برند

در یکی از جلساتی که اینها داشتند همین فتنه ای ها می گویند این دفعه به هیچ وجه نباید با جایگاه ولایت فقیه مستقیم درگیر شویم فقط باید پروبالش را بزنیم. حمله به سپاه برای چیست؟ حساب شده است. خیلی دردآور است. ما جایگاه موشکی کشورمان را زیر سوال ببریم؟ یعنی چه؟ یعنی با امنیت کشور درگیر شدن. خیلی نکته قابل توجهی است. درحالی که ما باید توان امنیتی خودمان را همیشه درصدد بالابردنش باشیم که دشمن به آن طمع نداشته باشد.

راهبرد چهارم؛ مشغول سازی داخلی برای نظام با هدف کم کردن نقش ایران در منطقه و تضعیف نقش ایران و در نهایت ضربه به مقاومت.

قضایای سوریه بعد از فتنه کلید زده شده گفتند اول بشار بعد حزب اللع و بعد هم ایران / در جلسات وقتی ایران کنار بشار ایستاد با تمسخر به ما می گفتند اول بروید مشکل داخلی خودتان را حل کنید

قضایای سوریه و طراحی استکبار برای کنار زدن بشار اسد کی اتفاق افتاد؟ دقیقا بعد از فتنه. برای اینکه دشمن یکدفعه احساس کرد جمهوری اسلامی درونش دچار مشکل شده ضعف پیدا کرده و میتواند مقاومت را در منطقه از بین ببرد. چگونه باید مقاومت را از بین ببرد؟ از بشار که ضعیف ترین است شروع کند. بعد حزب الله. بعد جمهوری اسلامی. این طراحی استکبار است.

بعضی اوقات در بعضی کشورها جلسه می رفتیم درباره سوریه حرف می زدیم یکی برمی گشت می گفت شما اول مشکل داخلی خودتان را حل کنید بعد بیایید سراغ حمایت از بشار! ما میدانستیم که خیلی مشکل نداریم بالاخره اقتدار نظام در داخل بسیار بالاست که با این فتنه ها دچار مشکل نشود  اما بیرون که اینجوری نگاه نمی کنند. میگویند آقا مشکل خودت را حل کن.

و آخرین مرحله عملیات راهبرد فتنه براندازی نظام بود. مقام معظم رهبری در یکی  از فرمایشاتشان به این نکته اشاره کردند در آینده خواهید فهمید که فتنه چه را دنبال می کرد و 9دی و حضور مردم در 9 دی چه چیزی را نقش بر آب کرد.

بگو و مگو با ولیعهد عربستان بر سر خط مقاومت / به رغم خواست استکبار اقتدار و پیروزی های پی در پی جبهه مقاومت در سراسر منطقه

خوب است در این مباحث نگاهی به تحولات منطقه داشته باشیم. امروز پیروزی جبهه مقاومت در جنگ 51 روزه در غزه خیلی برای دنیا پیام دارد. خصوصاً دنیای استکبار. پیروزی خط مقاومت در سوریه. بیش از 3 سال همه دنیا با همه هستی و توان میگویند بشار باید برود. جمهوری اسلامی هم در راسش ولایت ایستاده و می گوید بشار باید بماند. مقوله اش مقوله مقاومت است.

4-5 ماه بعد از قضیه سوریه در یک مأموریتی من قرار شد با ولیعهد عربستان در رابطه با سوریه صحبت کنم وقتی رفتم صحبت کنم یکی از بحث های سنگینی که در بحث سوریه شد دقیقا این بود، سوریه مقوله اش مقوله مقاومت است و مقاومت باید بشکند.

همه دنیا حرفشان این است. نکته اش این است مقوله مقاومت مقوله ای است در رابطه با یک کشور عربی. می گفت ما در جنگ شما با عراق با همه هستی و توانمان از صدام حمایت کردیم حالا 23 سال از جنگ گذشته بود می گفت. علت را هم عرب بودن میدانست.

حالا شما نامردها عروبت(عرب بودن) منطقه فلسطین را چه میگویید؟ که باید بیاید از غربت مردم فلسطین حمایت بکند؟ بعد از اینکه گفت از صدام حمایت کردیم گفتم چند سوال دارم: اول اینکه الان صدام کجاست؟ جمهوری اسلامی کجاست؟ دوم اینکه صدام با پول کجا ساقط شد؟ سوم اینکه امروز حکومت عراق دست کیست؟ روز اربعین 20 میلیون آدم از کجا آمد؟ شما 4 میلیون زائر دارید سالی یکبار توش موندید! 20 میلیون جمعیت در اربعین آمد، اتفاقی هم نیفتاد. تازه این هزینه ها که شما میکنید و سرمایه گزاری هایی که شما میکنید اینها نکردند پای برهنه آمدند حتی . حالا اینها دنبال چه اند در این بحث های منطقه؟ نکته مهم این است ک اول می خواهند یکپارچگی جهان اسلام را از بین ببرند.

داعش دیگر رو به زوال است. اما قطعا پشت سرش اقدام دیگری صورت خواهد گرفت. برای اینکه استکبار دارد همین طور منطقه را چک می کند تا ببیند کجا انرژی های مقابل او متراکم می شود. می خواهد آنجا را از بین ببرد. استکبار یکدفعه نگاه کرد در مقوله بیداری اسلامی دید که یک مجموعه غیض و غضب سنگینی توسط مسلمان ها در دلشان نسبت به استکبار جمع شده و این متراکم شدن برای آنها خطر جدیدارد.

ساخت فیلم خلیفه دوم که مورد تحریم بسیاری از علما اهل سنت قرار گرفت پروژه استکبار و به خصوص انگلیس برای تداعی کردن خلافت بود

گفت این انرژی متراکم را یکجایی هزینه اش کنم که برای من خطری نداشته باشد. اولین اقدام این بود طراحی کرد یک فیلمی ساخت به نام خلیفه دوم در مورد عمر این فیلم در ماهواره ها سنگین پخش شد بسیاری از علمای اهل سنت علمای اسلام فتوای تحریم این فیلم را دادند گفتند حرام است دیده شود، بخاطر این که چهره نشان میداد. اول سنگین این را نشان دادند، چه بهره ای می خواستند ببرند؟ مقوله خلافت در اسلام، علمای اهل سنت به این نتیجه رسیدند مسیر اشتباهی رفتند، بی خود هرکس ولی امر شد، ولو طاغوت باشد، بسیار پیام خوبی است. مسیر رشد است.

استکبار دید این را باید در جهتی که دلش می خواهد ازش استفاده کند. این فیلم را ساخت و القاء کرد مقوله خلافت را. پشت سرش داعش را تقویت کرد اداخت در میدان. رهبر داعش قیافه اش دقیقاً عین فردی است که به عنوان خلیفه دوم در فیلم معرفی شده است! قیافه اش را هم حتی ساختند. چهره سازی کردند. آمد بحث خلافت را مطرح کرد. یک فتنه بزرگ به راه انداختند. دراین فتنه بزرگ دقیقا انگلیس یک نقش کلیدی و بزرگ دارد. برای اینکه آمریکایی ها اصلا همیشه حتی کارهای اطلاعاتی شان که باید پیچیدگی داشته باشد قلدر هستند. حالت قلدری دارند. اما انگلیسی ها اینجور نیستند بسیار پیچیده اند. قشنگ همه جریان ها، قومیت ها ، مذاهب همه را دقیق آنالیز کرده اند میدانند چه باید بکنند.

با موضع گیری ها چگونه اقدام کنند، وقتی مقوله تحریم تنباکو مرحوم آیت الله شیرازی به میدان می آید خودآیت الله شیرازی اعلام خطر می کند بجا، دقیق و حکیمانه هم هست. آنجا بود که دشمن قدرت مرجعیت را شناخت. حالا برایش طراحی می کند.

 

9 دی معادلات داخلی و خارجی تمام طراحان استکبار و وابستگان به آن را بر هم زد

محصول و دستاورد 9 دی برای نظام چه بود؟ علیرغم تلاش هایی که استکبار کرد دشمن هاس داخلی و خارجی ضد انقلاب کرد. اما به لطف و عنایت الهی و توجهات آقا امام زمان دشمن نتوانست به نتیجه برسد. که این به نتیجه نرسیدن 5 عامل داشت.

1-وجود رهبری الهی که بی نظیر بود. بی نظیر به این دلیلکه آن عقبه های دشمن رامی دید که مقصود چیست.

2-وضعیت رهبری و مردم. مردم خیلی قشنگ رصد میکردند جریان فتنه را و آنجایی که احساس کردند باید درگیر شوند وارد شدند.

3-دشمن شناسی به موقع که هم رهبری و هم مردم داشتند. هین امروز عده ای می گویند چرا مرگ بر آمریکا میگویید؟ بس است دیگر! امام همین که این حرف را می زنند مردم مرگ بر آمریکا میگویند.

طراحی بسته فشار آمریکا در کنار مذاکرات که نمونه اش پایین آوردن قیمت نفت بود / اگر توطئه دشمن است چرا بی صداقتی آمریکا را باور نمی کنید

برای این که مردم دشمن را می شناسند. شما امروز با کمال تاسف استکبار در مذاکرات طراحی کرده بعد از مذاکرات یک بسته فشار مضاعف به جمهوری اسلامی بیاورد و آن پایین آوردن قیمت نفت بود. میگویند این کاهش قیمت نفت توطئه دشمن است و بعد اسم عربستان را می آورند .

چرا اسم عربستان را می آورید . اصلا عربستان این وسط چه کاره است ؟ او خیلی کوچک تر از این است که بتواند این غلط ها را بکند. چرا آن اصلی را سراغش نمی رویم؟ چرا اسم آمریکا را نمی برید ؟ چرا بی صداقتی آمریکایی ها را باور نمی کنید .

همان طور که مقام معظم رهبری پاشنه آشیل قضیه را گرفته دشمن شناسی

4- وقت شناسی، و زمان شناسی. مردم از 22 خرداد به بعد همه اتفاقات را تحمل کردند. 9 دی آمدند در خیابان زمان دقیق و حساب شده بود.

5-حضور به موقع و مجاهدانه رهبری و مردم

این 5 عامل در نه دی نه تنها جریان فتنه را بهم ریخت، بلکه همه امیدها و برنامه های آنها را نابود ساخت و مصداق روشن این آیه شد:

«الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ دینِکُمْ فَلا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ الْیَوْمَ اکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ وَاتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتى وَرَضیتُ لَکُمُ الْاسْلامَ دیناً...» سوره مائده، آیه 3

 


+ نوشته شـــده در یکشنبه 93/10/14ساعــت 7:59 صبح تــوسط عباس | نظر