سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران
سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران
بسمه تعالی گزارش ویژه شاباک از جانفشانیهای بیسابقه نسل جوان فلسط
سرویس امنیت عمومی رژیم صهیونیستی (شاباک) با انتشار گزارشی در رابطه با انتفاضه جاری، اعتراف کرد که جانفشانی و از خود‌گذشتگی نسل جوان فلسطینی «بی‌سابقه» است.

سازمان امنیت داخلی اسرائیل با انتشار گزارشی که در نوع خود «بی سابقه» عنوان شده اعتراف کرده «این عملیات (در انتفاضه جاری) در نوع خود منحصر به فرد و جدید است و عاملان عملیات نیز جوانان فلسطینی سازمان نیافته‌ای هستند که از روحیه از خودگذشتگی و جانفشانی بالایی برخوردارند.»
«شاباک» می‌افزاید: «عاملان عملیات ضد‌اسرائیلی، جوانان و نوجوانان دارای میانگین سنی 16 تا 25 سال بوده و بیشتر آنها مجرد هستند. برخلاف سال‌های گذشته، این افراد وابسته به سازمان‌های مسلح فلسطینی نیستند، به این معنی که قبلا یک گروه مشخص فلسطینی، عواملی را مسلح و برای اجرای عملیات، اعزام می‌کرده است.«شاباک» انگیزه و علت عملیات فلسطینی‌ها را «گرایشات ملی، مذهبی» و در برخی موارد نیز «برخاسته از حس انتقام» دانست. از میان عوامل عملیات و حملات جاری علیه صهیونیست‌ها نیز طبق این گزارش، هفت نفر زن بودند و به جز یک نفر که مجروح شده است، بقیه شهید شده‌اند.
شاباک در گزارش خود این راهم آورده است که «کشته‌ شدن این افراد باعث نشده که دیگر فلسطینی‌ها دست به عملیات جدید نزنند و این نشان می‌دهد که جانفشانی بی‌سابقه‌ای را در میان این گروه سنی فلسطینیان شاهد باشیم.»
در خصوص پراکندگی جغرافیایی حملات نیز در این گزارش آمده است که جوانان مجری عملیات علیه اسرائیلی‌ها از تمام شهرهای فلسطین به ویژه قدس، الخلیل، رام‌الله، بیت لحم و نابلس و نیز جنین هستند.بیشتر این حملات با استفاده از چاقو صورت گرفته و مواردی از زیرگرفتن با خودرو، تیراندازی، استفاده از بسته‌های انفجاری نیز مشاهده شده و در برخی موارد نیز چند شیوه عملیات با هم ادغام شده‌اند.در ارتباط متفاوت بودن انتفاضه جاری فلسطین، «ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطینی در ایران نیز اخیرا در گفت‌وگو با کیهان گفته بود؛ هر چند نمی‌‌توان از ظاهر جوانان فلسطینی مهاجم تشخیص داد که آنها افراد جسور و مبارزی هستند، ولی در واقع چنین هستند ... رژیم صهیونیستی سعی کرده که با مشغول کردن جوانان فلسطینی به مادیات، روحیه مقاومت را از آنها بگیرد، اما اتفاقات جاری در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها در این توطئه با شکست مواجه شدند.
در انتفاضه کنونی (انتفاضه قدس) 11 صهیونیست یا بر اثر ضربات چاقو و یا با خودروی فلسطینی‌ها به هلاکت رسیده و 80 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
به گزارش تسنیم همچنین، با شهادت یک جوان 17 ساله دیگر فلسطینی در شمال الخلیل، شمار شهدای فلسطینی در انتفاضه کنونی به 84 نفر رسیده و تعداد مجروحان هم از رقم 8000 نفر فراتر رفته است.
براساس گزارش هلال احمر فلسطین، تنها طی درگیری‌های دیروز کرانه باختری، 141 فلسطینی به دست نظامیان اشغالگر زخمی شدند.

+ نوشته شـــده در شنبه 94/8/23ساعــت 8:15 صبح تــوسط عباس | نظر