سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
حجتالاسلام پناهیان اتفاق حاشیه ای در مراسم 22 بهمن در شهر مقدس ق

بسمه تعالی
ریشه‌یابی حادثه 22بهمن قم به‌روایت پناهیان

 

 حجت‌الاسلام پناهیان اتفاق حاشیه ای در مراسم 22 بهمن در شهر مقدس قم را معلول برخی بداخلاقی‌های مسؤولان دانست و با تاکید بر این که مردم مسؤولان اختلاف افکن و تشنج آفرین را طرد می کنند، حق‌مداری را تؤام با صبوری و بردباری ارزیابی کرد.

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، در تحلیل خود از حوادث رخ داده در حرم کریمه اهل بیت(ع) در 22 بهمن، تصریح کرد: این که چندی قبل رهبر معظم انقلاب به مسؤولان تذکر دادند تا به اختلافات دامن نزنند و هرگونه سوء استفاده از احساسات مردم را خیانت به کشور دانستند، شاید مهم‌ترین دلیل آن این بود که اختلافات بین مسؤولان در حد خود آنان باقی نمی‌ماند و به بدنه اجتماعی نیز کشیده می‌شود. 
وی افزود: این مساله در آستانه انتخابات ریاست جمهوری که دشمن برای کشور و نظام نقشه‌های فراوانی کشیده، ‌بسیار خطرناک است و ضرورت هوشیاری و مراقبت مسؤولان را می‌طلبد.
 
سرایت بداخلاقی از مسؤولان به مردم
 
استاد حوزه علمیه بیان کرد: در روایات نیز هست که مردم به رفتار مدیران و رهبران جامعه خود نگاه می کنند «الناس علی دین ملوکهم» حتی در برخی روایات تصریح شده که مردم تاثیر بیشتری از مدیران و سران جامعه می‌پذیرند تا تربیت پدران خود؛ طبیعی است وقتی در وضعیت بالای نظام بداخلاقی‌هایی صورت گیرد به بدنه اجتماع نیز سرایت خواهد کرد و مسؤول تمام بداخلاقی‌ها که در جامعه صورت می‌گیرد کسانی هستند که در راس جامعه این گونه بداخلاقی‌ها را آغاز می‌کنند و ادامه می‌دهند.
 
حجت‌الاسلام پناهیان بیان داشت: نکته بسیار مهم این است که مردم ما در طول سالیان گذشته نشان داده‌اند از مسؤولان اختلاف‌افکن و بداخلاق عبور می‌کنند و نگاهشان تنها به سیره امام و رهبر معظم انقلاب است. 
وی با تحسین بصیرت و هوشیاری فوق‌العاده ملت ایران‌ خاطرنشان کرد: ما از سطح بالای بصیرت و هوشیاری مردم خیالمان راحت است،‌ مردم نگاهشان تنها به رهبر معظم انقلاب است. ایشان در اوج جریان فتنه تعابیر و تدابیر خود را هیچ گاه خارج از ادب، سعه صدر و بزرگواری قرار ندادند.
 
 حجت‌الاسلام پناهیان تاکید کرد: من مطمئن هستم اگر مسؤولان باز هم بخواهند به تشنج آفرینی و اختلاف افکنی در جامعه دامن بزنند مردم از آنها عبور خواهند کرد.
وی ادامه داد: هر کس اختلاف افکنی و هر نوع رفتار تشنج آفرینی از خود نشان دهد دقیقا خواست دشمن را پیاده کرده است و فرقی نمی کند از کدام طرف و یا علیه کدام طرف باشد. 
 
حجت‌الاسلام پناهیان بیان داشت: بسیجیان و بچه ها حزب اللهی ما در جریان فتنه در بسیاری از مواقع دچار ضرب و شتم هایی از سوی برخی افراد جاهل و فریب خورده یا افراد مغرض شدند، اما با آنها برخورد بزرگوارانه‌ای داشتند.
وی با انتقاد از اختلاف‌افکنی در یک مراسم عمومی که به اصل نظام ارتباط دارد، گفت: وقتی رهبر بزرگوار انقلاب تاکید می کنند که رفتارها حساب شده باشد و نباید رفتارهای اختلاف انگیز از سوی مسؤولان صورت گیرد، مردم نیز باید به فرمایش ایشان توجه کنند و البته خوشبختانه عموم مردم توجه دارند و کسانی که بخواهند در میان صفوف مردم ولایت مدار خلاف فرمان رهبری عمل کنند تنها خواهند ماند و جدای از عقوبت اخروی در دنیا نیز دچار طرد عموم مردم خواهند شد.
حجت‌الاسلام پناهیان یادآورشد: رفتاری که در حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) رخ داد همان قدر دون شان نظام بود که اختلاف مسؤولان و اصرار ورزیدن آنها بر ادامه آن. 
وی افزود: مبلغان و اهالی رسانه باید در موقعیت‌های مختلف تا زمان انتخابات جامعه را آماده کنند که هیچ گونه رفتار تشنج زایی در جامعه رخ ندهد و جامعه را دچار آسیب پذیری نکند. 
حجت‌الاسلام پناهیان گفت: در آستانه انتخابات اگر دچار احساسات شویم و حق گرایی خود را بدون صبوری و بردباری دنبال کنیم و به زعم خود حق و عدالت را بخواهیم تشخیص دهیم و اجرا کنیم سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. 


+ نوشته شـــده در جمعه 91/11/27ساعــت 8:52 صبح تــوسط عباس | نظر