سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
رعب تسلیحات جدید حزب الله در نیروی هوایی و دریایی اسرائیل حزب ال

بسمه تعالی

رعب تسلیحات جدید حزب الله در نیروی هوایی و دریایی اسرائیل (خبر ویژه) 

یک ژنرال صهیونیست از تنوع و حجم تسلیحات پیشرفته حزب الله ابراز شگفتی کرد.
ژنرال یفتاح شابیر مدیر پروژه موازنه نظامی در خاورمیانه و پژوهشگر مرکز تحقیقات امنیت ملی دانشگاه تل آویو گفته است: حزب الله سلاح های بسیار پیشرفته از ایران و سوریه دریافت کرده که آرامش را از اسرائیل می گیرد.
به گزارش القدس العربی وی تصریح کرد: «سوریه هم اکنون در حال انتقال تسلیحات پیشرفته خود به لبنان است. سوری ها ظرف سالهای گذشته بخشی از سلاح خریداری شده توسط این کشور و سلاح انتقال یافته از ایران را به لبنان انتقال داده اند».
شابیر از جمله به گلوله های 122 میلی متری گراد، موشکهای فجر 3 و فجر 5 تولید ایران و گلوله های 220 و 302 میلی متری ساخت سوریه، موشکهای زلزال و فاتح 110 ساخت ایران و موشکهای اسکاد مدل C، B،D و موشکهای ضدتانک از جمله موشکهای کورنیت خریداری شده توسط دمشق از مسکو و موشکهای زمین به دریا ساخت چین و موشکهای دوش پرتاب مدلهای Strela و lgla و سامانه موشکهای متحرک مدل SA-8 و سامانه های دفاع هوایی استیرلیتس و فانتسیر و سامانه دفاع هوایی متحرک بسیار پیشرفته کلاس SA-17 اشاره کرد و اظهار داشت: سوریه اخیرا سلاح بسیار پیشرفته ای از روسیه خریداری کرده و حزب الله نیز سلاح های پیشرفته ای را به دست آورده و آنها را انبار کرده است. حزب الله با استفاده از این سلاحها می تواند جنگنده های اسرائیلی را سرنگون کند. البته رسیدن سامانه SA-17 از سوریه به لبنان برای اسرائیل به مثابه خط قرمز به شمار می رود، زیرا در این صورت جنگنده های اسرائیل نخواهند توانست آزادانه در آسمان لبنان به پرواز درآیند.
این ژنرال صهیونیست تأکید می کند: انتقال سامانه موشکهای دریا به خشکی «باستیون» دومین خطری است که اسرائیل را تهدید می کند، زیرا این سامانه در صورت نصب شدن در سواحل لبنان می تواند تمام ساحل اسرائیل را پوشش دهد و به همین دلیل ورود این سامانه به لبنان دومین خط قرمز اسرائیل به شمار می رود. زیرا موشکهای مافوق صوت یاخونت که در ارتفاع پایین حرکت می کنند، در صورت شلیک شدن نیروی دریایی اسرائیل بسیار به سختی خواهد توانست با آنها رویارو شود.


+ نوشته شـــده در دوشنبه 91/11/30ساعــت 7:56 صبح تــوسط عباس | نظر