سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
ع عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیرلکم / تمام افراد وگروههایی که به ند
سمه تعالی
پیروز میدان رقابت

91965 

ع

کتب علیکم القتال و هو کره لکم و عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیرلکم و عسی ان تحبوا شیئا و هو شرلکم و الله یعلم و انتم لا تعلمون (بقره/216)

جمهوری اسلامی؛ پیروز اصلی میدان انتخابات

  1. از امام خود آموخته‌ایم که ما مامور به تکلیف هستیم نه نتیجه؛ و تشخیص مصداق هم بر عهده مکلف است. امید آن را داریم که در تشخیص مصداق اشتباه نکرده باشیم. تفاوت رای با منطق حجت شرعی با رای بر اساس مصلحت اندیشی‌های من‌درآوردی در آن است که نتیجه را «احدی الحسنیین» می‌داند آنگونه که امام راحل می‌فرمود چه بکشیم چه کشته شویم پیروزیم و پذیرش این معنا در عرصه رقابت‌های سیاسی برای مومنین دارای اهمیتی مضاعف است. پس نه، باید در عمل به تکلیف گذشته خود «تردید» کنیم و نه از آینده «مایوس» باشیم که این دو حربه شیطان برای اختلاف افکنی در بین برادرانمان خواهد بود. لذا تمام افراد وگروههایی که به ندای ولی فقیه خودلبیک گفتند ،واصلح راتشخیص داده وبه اصلح رای دادند ماجور هستند. اما ان افراد وگروههایی که به این تکلیف الهی عمل نکردند چه جوابی در پیشگاه اقا امام زمان ارواحنافداه دارند؟مثلا جامعه روحانیت مبارز که درمقابل این تکلیف بزرگ الهی ساکت بود ومردم راتنها گذاشت ،چه جوابی دارد؟ایاازتشخیص اصلح عاجز بود؟به هر تقدیرجامعه اصولگرایی باید امروز این هنر مومنانه را داشته باشد تا به دور از اینکه بار مسئولیت را به دوش این و آن بیاندازد، اندکی عمیق‌تر در کارنامه خویش به تامل بنشیند و برای آینده‌ای که دور نیست «تدبیر» کند. عدم رای به کاندیداهای اصولگرا، نتیجه تفرّق جریان اصولگرا در سالهای اخیر در اداره کشور بوده است اعم از قوه مقننه و مجریه و قضائیه لذا همه مسئولیم. البته این به معنای عدم تاثّر آراء از عدم ائتلاف اصولگرایان نیست!

            این مشارکت بالا بالاخص در بین طیفی که در سال 88 به موسوی رای داده بودند تودهنی بزرگی بود به مدعیان ظلم بزرگ «ادعای تقلب» در انتخابات سال 88. هم خارج نشینان در عمل اعتراف کردند که شعارهای دروغین مهندسی انتخابات، عدم وجود انتخابات آزاد، تقلب و ... را باور ندارند و هم مردم در عمل اثبات کردند که هیچگاه این دروغ بزرگ را باور نکرده‌اند و اعتمادی که  به امانت‌‌داری نظام اسلامی دارند بی ‌نظیر و مثال‌زدنی است بطوریکه بلافاصله پس از گذشت یک دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری، بازهم پای صندوق‌های رای، به رفراندوم جمهوری اسلامی رای مثبت دادند. لذا بار دیگر جمهوری اسلامی پیروز میدان انتخابات شد.

 

  1. و امّا جریان رقیب که امروز با شعارهای اعتدال‌گرایانه و ادّعای دوری از افراط، توانست ملت ایران را به آینده‌ای روشن که عزّت او را در عرصه خارجی حفظ خواهد کرد و در داخل، وضعیت معیشت مردم را بهبود خواهد داد و در عملکرد مدیریتی خود با اجتناب از افراط و با قانون گرایی به دنبال استفاده از همه ظرفیت‌های کشور خواهد بود، امیداوار کند و رای اعتماد بگیرد باید دید که آیا خواهد توانست «تدبیر و امید» را محقق کند و یا اشتباهات دوران اصلاحات را تکرار خواهد کرد و پازل دشمنان قسم خورده این انقلاب را تکمیل خواهد نمود! 

+ نوشته شـــده در شنبه 92/3/25ساعــت 7:34 عصر تــوسط عباس | نظر