سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
با کمک ایران، صهیونیستها را به وحشت انداختیم

بسمه تعالی

رهبر جهاد اسلامی تاکید کرد اما تمام این اقدامات به سطح خواستگاه فلسطینیان نرسیده است، زیرا ما توقع داریم که مقاومت در آغوش جهان عرب قرار گیرد و جهان عرب پشتیبانی وعقبه مقاومت باشد، کشورهای عربی باید از موضع جمهوری اسلامی ایران درس بگیرند که از اعماق قلب خود از این کشور تشکر می کنیم، زیرا آغوش خود را برای مقاومت باز کرد و باعث شد مقاومت، دشمن صهیونیستی را به رعب و وحشت بیندازد و در کنار مقاومت در برابر صهیونیستها وماشین دیوانه وار جنگی این رژیم بایستد.

دیدند دشمنان که در این خطه لاف نیست
شمشیر دوستان علی در غلاف نیست
در این قبیله نخل تناور همیشه هست
مقداد هست، مالک اشتر همیشه هست
اینجا که کوفه نیست خوارج علم شوند
سلمان نمرده است، اباذر همیشه هست
صف بسته اند این همه سربازها به شوق
یعنی برای پیشکشت سر همیشه هست
روشن ترین روایت عمار می شویم
در عشق سید علی همه تمار می شویم

ادامه مطلب...

+ نوشته شـــده در سه شنبه 91/9/7ساعــت 11:50 صبح تــوسط عباس | نظر
رای عدم کفایت؛ پروژه دشمن برای اثبات فرضیه خطای رهبری در تایید ر

بسمه تعالی

آیت‌الله مصباح‌یزدی بیان داشت: دشمنان اعلام کرده‌اند که حتی اگر یک روز به پایان زمان ریاست جمهوری کنونی باقی مانده باشد باید رأی به عدم کفایت او داده شده و اشتباه رهبری در تایید او ثابت شود.

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر افزایش بصیرت به ویژه در میان دانشجویان گفت: نباید هیچ گاه قطب‌نمای رهبری را از دست بدهیم زیرا ولایت فقیه بزرگ‌ترین نعمتی است که در اختیار ما قرار گرفته و دلیل شکست تلاش‌های مردم کشورهایی چون افغانستان و ترکیه با وجود مجاهدت‌های فراوان فقدان همین مسئله بوده است.

وی اقتضای نظام اسلامی را حفظ ارتباط ظاهری و معنوی ملت با رهبری و ولی فقیه دانست و افزود: حمایت مردم از رهبری پشت دشمنان را می‌لرزاند ضمن اینکه باید گفت رسیدن به پیروزی در سایه تحمل سختی‌ها و مشکلات بوده و سخن کسانی که می‌گویند تحریم‌ها کمر ما را شکسته و باید فکری برای مذاکره با آمریکا کرد با عمل مسلمانان در صدر اسلام که پس از دیدن لشکر احزاب، ایمانی افزون‌تر به پیامبر یافتند سازگار نیست.

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: آمریکا با وضع تحریم‌های شدید تلاش می‌کند مردم ایران را از مسئولان کنونی ناامید ساخته و در دوره بعد شخصی معتدل را مطرح کند که ناجی کشور لقب بگیرد و پس از کسب قدرت به وسیله حل مشکلات به مذاکره با غرب سامان بدهد اما باید توجه داشت که اگر مسلمانان صدر اسلام مشکلات را در شعب ابیطالب تحمل نمی‌کردند به پیروزی دست نمی‌یافتند.

** ادامه مطلب... **>

سخنان مهم آیت‌الله مصباح یزدی در جمع دانشجویان سراسر کشور/
رای عدم کفایت؛ پروژه دشمن برای اثبات فرضیه خطای رهبری در تایید رئیس جمهور است/ هماهنگی مسئول امریکایی با اپوزیسیون داخلی بر سر گرانی‌ها

 

آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی هفته گذشته در سخنان مهمی در دیدار با جمعی از دانشجویان سراسر کشور گفت: دشمنان اعلام کرده‌اند که حتی اگر یک روز به پایان زمان ریاست جمهوری کنونی باقی مانده باشد باید رأی به عدم کفایت او داده شده و فرضیه اشتباه رهبری در تایید او را اثبات کند.

به گزارش رجانیوز، علامه مصباح یزدی در این دیدار با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه اسلام و ایران اظهار داشت: وجوب شرکت در جنگ نرم همانند واجب بودن حضور در جنگ نظامی با دشمنان است و در این میان آنچه اهمیت دارد خلوص نیت افراد است زیرا مال و ثروت و سلاح هر چند می‌توانند تأثیراتی داشته باشند اما گرایش‌های واقعی در اشخاص ایجاد نمی‌کنند.

عنصر فریب مهم‌ترین ابزار دشمنان در جنگ نرم

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی با بیان اینکه آگاهی‌های دینی و سیاسی هر فرد در جامعه اسلامی باید افزایش یابد گفت: دوران‌های مختلف تاریخی اقتضائات خاص خود را داشته و در عصر ما نیز که جنگ نرم در دستور کار دشمنان قرار دارد عنصر فریب یکی از عوامل اساسی مستکبران برای نفوذ در جوامع گوناگون به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: فریب سبب می‌شود که افراد جامعه هدف همان کاری را انجام دهند که مدنظر بیگانگان است بنابراین فرهیختگان کشور باید دام‌های دشمنان را به خوبی بشناسند هر چند آنچه امروز در این زمینه مشاهده می‌شود بیشتر شامل اقدامات موسمی است.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به ابزارها و شعارهای دشمنان در جنگ نرم خاطر نشان کرد: توسعه سیاسی و اقتصادی، گسترش دموکراسی و مواردی از این دست از جمله راهکارهای غرب برای جهانی‌سازی و بسط قدرت به شمار می‌روند که نمود بارز آن همان فرهنگ آمریکایی است.

تمدن اسلامی نظام غربی را ریشه‌کن می‌کند

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: زمانی بزرگ‌ترین مانع پیش روی نظام سرمایه‌داری و غربی، اتحاد جماهیر شوروی یعنی اردوگاه اصلی سوسیالیسم بود اما جنگ نرم آمریکا و همدستانش علیه این کشور موجب فروپاشی آن شد هر چند قدرتی دیگر یعنی تمدن اسلامی به تدریج رشد و بلوغ یافت و اگر به حد کمال خود برسد می‌تواند نظام غربی را ریشه‌کن کند.

وی با بیان اینکه نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان پس از 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی راه به جایی نبرده است گفت: انقلاب ما اکنون به دیگر کشورهای منطقه هم صادر شده و بیداری اسلامی را به وجود آورده است.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به تلاش غرب به منظور مصادره انقلاب‌های منطقه و کاهش شور و شوق مسلمانان در شرایط کنونی بیان داشت: دشمنان سعی می‌کنند با نفوذ سکولاریسم و درگیر کردن مسلمانان با مسائل مادی آن‌ها را از اهداف خود دور سازند.

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی پیروزی حزب اسلام‌گرای اربکان را در ترکیه که دارای سیستم لائیک بود مورد توجه قرار داد و افزود: این امر معادلات نظامیان را در این کشور بر هم زد به همین دلیل غرب تلاش کرد تا از میان اسلام‌گرایان یک حزب معتدل به وجود بیاورد به همین دلیل مشاهده می‌کنیم امروز همان شخصی که در گذشته به سفیر اسرائیل بی‌اعتنایی می‌کرد با این رژیم غاصب پیمان دوستی بسته و علیه کشور مسلمان دیگری وارد جنگ می‌شود.

وی ادامه داد: مصر نیز همین مسئله را تجربه کرده است؛ زمانی مردم این کشور آغاز کننده بیداری اسلامی بودند اما رژیم نامبارک مبارک بر آن‌ها تحمیل شد و اخوان‌المسلمین سال‌ها در فشار بودند و امروز هم پس از اینکه دولت را به دست گرفته‌اند زیر فشارهای اقتصادی و مسائل مادی و به دلیل اینکه تحمل مشکلات را ندارند هنوز گذرگاه رفح را بسته نگه داشته و اجازه شکستن حصر غزه را نمی‌دهند.

اقتضای نظام اسلامی ارتباط معنوی با ولایت است

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی گفت: اقتضای نظامی اسلامی این است که مردم با ولی فقیه ارتباط ظاهری و معنوی داشته باشند زیرا حمایت از ایشان پشت دشمنان را می‌لرزاند.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به فلسفه تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد: غرب سعی می‌کند با این حربه مردم را به سمت خود متمایل کند تا صدای اعتراض ملت علیه نظام بلند شود و در این شرایط برخی از خائنان منافق در داخل نیز با آن‌ها همراهی می‌کنند زیرا گرانی‌های اخیر عادی نبوده و اقدامات سودجویان بخشی از آن را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: گروهی تلاش می‌کنند با زمینه‌سازی فرهنگی موجب تقویت خط سازش با غرب شوند و ایران را نیز به سرنوشت کشورهایی دچار کنند که پس از مدتی نه تنها با آمریکا مقابله نکردند بلکه به عوامل استکبار نیز تبدیل شده‌اند.

توافق اپوزیسیون داخلی با غرب بر سر تحریم‌ها

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به چراغ سبز برخی افراد در داخل نسبت به مذاکره با آمریکا خاطر نشان کرد: یکی از مسئولان آمریکایی اخیراً اعلام کرده است که ما با سران اپوزیسیون داخلی بر سر گرانی‌ها کنار آمده‌ایم.

وی افزود: آمریکا با نفوذی که در میان کشورها و شرکت‌های چند ملیتی دارد می‌تواند شرایط سخت را از نظر اقتصادی بر ایران تحمیل کند بنابراین مردم باید هوشیار باشند.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با بیان اینکه تنها یک نفر در کشور هست در مقابل غرب هیچ گونه انعطافی ندارد تصریح کرد: مقام معظم رهبری تنها فردی است که این ویژگی را دارد و در گذشته نیز امام راحل(ره) ایستادگی بی‌نظیری در مقابل آمریکا داشت.

رهبری کانون حملات دشمنان است

این استاد اخلاق حوزه علمیه ادامه داد: این ایستادگی موجب شده است که دشمنان تلاش کنند جایگاه رهبری را در داخل تضعیف کرده و پس از آن بتوانند به اهداف خود یعنی متمایل کردن سایر مسئولان به غرب موفق شوند زیرا خود می‌دانند تا زمانی که پرچم مقاومت در دستان رهبری باشد نمی‌توانند اهداف خود را دنبال کنند به همین دلیل مقام معظم رهبری را کانون حملات خود قرار داده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش برخی افراد در زمان حیات امام خمینی(ره) برای ارتباط با آمریکا گفت: نظریاتی که پیرامون کاهش دوره یا اختیارات ولی فقیه پس از رحلت امام ارائه شد همگی زمینه را برای فتنه 88 مهیا کرد که هدف این فتنه شکستن رهبری در ایران بود.

تلاش دشمنان برای اثبات اشتباه رهبر انقلاب

آیت‌الله مصباح‌یزدی بیان داشت: دشمنان اعلام کرده‌اند که حتی اگر یک روز به پایان زمان ریاست جمهوری کنونی باقی مانده باشد باید رأی به عدم کفایت او داده شده و اشتباه رهبری در تایید او ثابت شود.

رئیس مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر افزایش بصیرت به ویژه در میان دانشجویان گفت: نباید هیچ گاه قطب‌نمای رهبری را از دست بدهیم زیرا ولایت فقیه بزرگ‌ترین نعمتی است که در اختیار ما قرار گرفته و دلیل شکست تلاش‌های مردم کشورهایی چون افغانستان و ترکیه با وجود مجاهدت‌های فراوان فقدان همین مسئله بوده است.

وی اقتضای نظام اسلامی را حفظ ارتباط ظاهری و معنوی ملت با رهبری و ولی فقیه دانست و افزود: حمایت مردم از رهبری پشت دشمنان را می‌لرزاند ضمن اینکه باید گفت رسیدن به پیروزی در سایه تحمل سختی‌ها و مشکلات بوده و سخن کسانی که می‌گویند تحریم‌ها کمر ما را شکسته و باید فکری برای مذاکره با آمریکا کرد با عمل مسلمانان در صدر اسلام که پس از دیدن لشکر احزاب، ایمانی افزون‌تر به پیامبر یافتند سازگار نیست.

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: آمریکا با وضع تحریم‌های شدید تلاش می‌کند مردم ایران را از مسئولان کنونی ناامید ساخته و در دوره بعد شخصی معتدل را مطرح کند که ناجی کشور لقب بگیرد و پس از کسب قدرت به وسیله حل مشکلات به مذاکره با غرب سامان بدهد اما باید توجه داشت که اگر مسلمانان صدر اسلام مشکلات را در شعب ابیطالب تحمل نمی‌کردند به پیروزی دست نمی‌یافتند.


+ نوشته شـــده در سه شنبه 91/9/7ساعــت 10:49 صبح تــوسط عباس | نظر
دروغ اقای علی لاریجانی به مقام معظم رهبری(اقای زاکانی)

بسمه تعالی

اقای زاکانی گفت: روز بعد از روز قدس،‌هاشمی رفسنجانی در جایی اعلام کرده بود که جمعیت افراد در روز قدس 50-50 بوده است یعنی نصف جمعیت حاضر را حامیان موسوی تشکیل داده بودند در حالی که بالاترین تخمین‌ها از جمعیت 40-50 هزار نفری آنها خبر می‌داد. البته بعدها مشخص شد که این نکته را لاریجانی به هاشمی رفسنجانی انتقال داده است.»

وی در ادامه به دیدار سران سه قوه با مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: «در آن دیدار مقام معظم رهبری در خصوص این مسئله از لاریجانی سوال پرسید که لاریجانی آن را رد کرد، حضرت آقا نیز به وی گفت که هاشمی گفته که لاریجانی این مسئله را به من منتقل کرده است که لاریجانی هم در ادامه به توجیه این مسئله پرداخت که این نشان می‌دهد شرایط فتنه بسیار سخت بوده و بسیاری را با خود درگیر می‌کند.» وی همچنین به مواضع برخی از علما در حوادث اخیر اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: «در دیداری نزد آقای جوادی آملی رفته بودیم که در انتهای این دیدار ایشان به ما گفت که قبل از شما مهدی هاشمی پیش ما بود.یعنی این افراد همواره نزد علما می‌روند و تلاش می‌کنند اخبار را از نگاهی خاص و به نفع خود به علما منتقل کنند.»

ادامه مطلب...

+ نوشته شـــده در دوشنبه 91/9/6ساعــت 8:17 صبح تــوسط عباس | نظر
خیانتهایی که خائنان داخلی به اسم ایران در حق ایران کردند/

بسمه تعالی

با گفتمان "نه غزه نه لبنان" چهره امروز منطقه چگونه بود؟/ تحلیلی از پیوند منافع ملی و ایدئولوژیک جمهوری اسلامی

فتنه 88 بهترین بستر برای دشمنان قسم خورده نظام اسلامی بود تا ضمن ایجاد فشار همه جانبه بر ایران، ابتدا روند پیشرفت هسته ای جمهوری اسلامی متوقف شود و به تبع آن محور مقاومت در منطقه تضعیف شود. لذا دروغ بزرگ تقلب در انتخابات خیلی زود جای خود را به شعارهای "جمهوری ایرانی" و "نه غزه، نه لبنان" داد تا کانون اصلی ناآرامی های بعد از انتخابات ایران خود را نشان دهد و از همین رو بود که بسیاری از تحلیل گران، حوادث روز قدس سال 88 تهران را به مثابه مرزبندی جدی معترضان فریب خورده به نتیجه انتخابات و پیاده نظام امریکا و اسراییل در کشور می دانستند؛ افرادی که هر چند در قیاس با آحاد ملت قطره در برابر دریا نیز نبودند اما به کمک پرو پاگاندای رسانه های خارجی خود را به جای مردم ایران جا زده و سیگنالهایی برای دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی مخابره کردند که در عمل نتیجه ای جز تضعیف خط مقاومت در منطقه و تقویت اسراییل نداشت.

این مساله تا آنجا بازتاب داشت که در آذرماه 88 سید حسن نصرالله با اشاره به این موضوع گفت: "شعار نه غزه نه لبنان اثر منفی زیادی داشته، بویژه که رسانه هاو ماهواره های غربی این شعار را برای ایجاد ذهنیت منفی پوشش می دهند."

وی تصریح کرد: "مردم لبنان از ایران انتظار ندارند که اگر اسرائیل علیه لبنان جنگ به پا کرد مردم ایران به آنها کمک کنند، اما مردم لبنان لحظه ای که اسرائیل به ایران حمله کند آنها لحظه شماری می کنند نخستین کسانی باشند که علیه اسرائیل واردجنگ می شوند."

ادامه مطلب...

+ نوشته شـــده در یکشنبه 91/9/5ساعــت 9:14 صبح تــوسط عباس | نظر
آقا تهرانی:آیا فهمیدن اینکه رهبری مخالف سوال ازرییس جمهوراست کار

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مصادیق دنیا طلبی، رژیم صهیونیستی است که برای رسیدن به اهداف خود نه به کودک شیرخواره رحم می‌کند و نه به آتش بسی که خود پیشنهاد کرده پایبند است چون مبنا و چهار چوب فکری ‌آن‌ها دنیایی است.

 حجت‌الاسلام مرتضی آقا تهرانی :سطحی نگری را از دیگر آفات تفکر دنیانگر دانست و اظهار داشت: متأسفانه این سطحی نگری در بعضی از مسؤولین هم دیده می‌شود، آیا فهمیدن اینکه رهبری مخالف سوال از رییس جمهور است کار سختی بود؟ راه علاج این بیماری قطع تعلقات دنیایی است، البته این به معنای عدم استفاده نیست بلکه به این معناست که مواظب باشیم دنیا خدای ما نشود . ادامه مطلب...

+ نوشته شـــده در جمعه 91/9/3ساعــت 9:52 عصر تــوسط عباس | نظر
رژیم صهیونیستی ذلیلانه شکست راپذیرفت

بسمه تعالی

8 روز قبل، اسرائیل که در جنگ 22 روزه سال 2008 شکست سختی از حماس خورده بود بار دیگر حمله همه جانبه ای را به غزه آغاز کرد. ساعتی بعد از آغاز حمله، سخنگوی رژیم صهیونیستی بر صفحه تلویزیون حاضر شد و خطاب به صهیونیست های ساکن فلسطین اشغالی اعلام کرد «این بار جنگ ما با حماس دستکم 7 هفته- 49 روز- به طول می انجامد» و در توضیح علت آن گفت «این بار تصمیم گرفته ایم حماس را برای همیشه از میان برداریم»!... اسرائیل اما، فقط سه روز بعد، وقتی با مقاومت جانانه حماس و جهاد اسلامی روبرو شد، به دریوزگی آتش بس رفت. همان روز نشریه نوول ابزرواتور فرانسه به نقل از یک مقام رژیم صهیونیستی که نخواسته بود نامش فاش شود نوشت «تصور می کنم نتانیاهو به نیابت از ایران در حال نابودی اسرائیل است. نمی دانم چرا آقای نتانیاهو، قدرت افزایش یافته حماس نسبت به سال 2008 را که برگرفته از قدرت موشکی و اطلاعاتی ایران است، فراموش کرده است»! و شیمون پرز رئیس جمهور رژیم صهیونیستی در ملاقات با تونی بلر، نخست وزیر سابق انگلیس گفت «تلاش پرزیدنت مرسی قابل تقدیر است اما، حماس از رئیس جمهور مصر پیروی نمی کند. تصمیم گیرنده ایران است».

ادامه مطلب...

+ نوشته شـــده در پنج شنبه 91/9/2ساعــت 7:32 صبح تــوسط عباس | نظر
عناوین روزنامه های امروز

ادامه مطلب...

+ نوشته شـــده در چهارشنبه 91/9/1ساعــت 10:9 صبح تــوسط عباس | نظر
<      1   2   3